Nagrzewnice na pellet - Covland

Jesteśmy pierwszym w Polsce producentem seryjnych  nagrzewnic o mocy od 30 kW do 250 kW.

Nagrzewnice Orte Power na pellet to automatyczne urządzenia pracujące w układzie efektywnej wymiany ciepła. W trakcie spalania paliwa nagrzewany jest wymiennik a wentylator przetłaczając powietrze ogrzewa je. W ten sposób następuje szybka wymiana energii pomiędzy dostarczanym powietrzem a gorącym wymiennikiem. Wtłoczenie gorącego powietrza do pomieszczenia daje odczuwalny efekt wzrostu temperatury. Temperatura powietrza na wylocie osiąga od 40 °C do 90 °C.

Nagrzewnice Orte Power na pellet są to urządzenia wolno stojące, które wraz z osobnym zasobnikiem (standardowo 270 litrów) mają wymiary około: szerokość 1m x głębokość 1m x wysokość 1,75m, a wagę ok 160 kg. Dzięki mobilności urzadzenia, z dnia na dzień można stworzyć autonomiczny system grzewczy pozwalający na znaczne obniżenie kosztów, nie tylko ze względu na sprawność i cenę paliwa ale również na fakt, iż nie potrzeba demontować obecnego systemu grzewczego, a także nie trzeba utrzymywać temperatury powyżej 0 °C w nieużywanych pomieszczeniach ponieważ główną zaletą takiego systemu jest brak pośredniego czynnika jakim jest ciecz (woda), a tym samym istnieje możliwość wyłączenia urządzenia bez obawy uszkodzenia instalacji w wyniku zamarznięcia.

astosowanie nagrzewnic Orte Power jest idealne do wszelkiego rodzaju powierzchni, gdzie w krótkim czasie wymagane jest dostarczenie ciepłego powietrza. Tego typu ogrzewanie sprawdza się również dla kilku pomieszczeń, gdzie ciepłe powietrze może być dostarczane kanałami nawiewnymi.

Urządzenia Orte Power można stosować jako źródło ciepła dla:

restauracji, dyskotek,

hal sportowych, kortów tenisowych,

kościołów,

sklepów, marketów,

warsztatów, magazynów,

hal i zakładów produkcyjnych,

obiektów tymczasowych,

targów i eventów plenerowych,

celów technologicznych w suszarniach przemysłowych i rolniczych np. w suszarniach drewna, zbóż, ziół, owoców itp.,

obiektów inwentarskich przystosowanych do hodowli zwierząt np. fermach drobiu

szklarni, tuneli foliowych.